Wyszukaj

Edukacja:

Więcej na ten temat - Zobacz szczegóły - Poznaj szczegóły - Przeczytaj artykuł - Przeczytaj całość - Zaloguj - Więcej - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj Prawda jest taka, że polityka to prawdziwe bagno - chodzi o politykę naszego kraju, lecz także brytyjską, holenderską bądź amerykańską scenę polityczną. Generalnie wszyscy politycy zrobią praktycznie wszystko co można, aby najzwyczajniej utrzymać się na stołku. Takie już są uroki demokracji... W takim razie pomyślmy na poważnie, jak polityka wpływa na nasze życie. A należy otwarcie przyznać, iż wpływy są znaczące. No weźmy choćby pod uwagę opodatkowanie. Coraz wyższe opodatkowanie to nic fajnego. Choć zapewne wielu ludzi myśli, że wysokie podatki wbrew pozorom są korzystnym zjawiskiem.
Choć nie jestem zbyt dużym miłośnikiem UE, uważam, że to zbytnio zbiurokratyzowana instytucja, która zrobiła wiele złego dla Starego Kontynentu, to jednak bardzo się cieszę, iż 9 lat temu weszliśmy do tego jakże elitarnego grona. Przecież przykład Ukrainy dobitnie pokazuje, że Polska miała dwa rozwiązania: Zachód albo Wschód. Chociaż na Wschodzie w zasadzie mieszkają bardziej przyjemni ludzie, to jednak Zachód jest dużo bogatszy. Pewnie, że chciałbym, aby Polska była takim krajem, który byłby swojego rodzaju łącznikiem między Zachodem, a Wschodem - Rosja, ale także chociażby Chiny, bez członkostwa w UE, ale to mało możliwe. Przynajmniej teraz.
Wielka popularność serwisów z napisami jest dowodem na to, iż z tą znajomością angielskiego nie jest raczej u nas za dobrze. Co w takim razie zrobić, aby mieć możliwość choćby oglądać filmy i seriale telewizyjne bez polskich napisów? Cóż, tak naprawdę jest bardzo dużo sposobów na nauczenie się języka. Moim zdaniem prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest najzwyczajniej w świecie wkuwanie słówek. Właśnie dzięki tej metodzie będziemy mieli okazję o wiele lepiej radzić sobie z nauką języka. Ważne jest także to, aby np. rozmawiać z obcokrajowcami. W końcu rozmowa z innym człowiekiem, nawet tylko przez Internet, to fantastyczne zajęcie.
W Polsce w dalszym ciągu rolnictwo nie charakteryzuje się dobrym poziomem. Zapewne chciałoby się napisać inaczej, lecz skoro wszelkie statystyki pokazują jednoznacznie, że w rolnictwie działa zbyt wielu ludzi, który na dodatek nie grzeszą wydajnością, to trudno być usatysfakcjonowanym. I z tego powodu niesłychanie istotne jest to by w jakiś sposób wspomagać wieś. Naturalnie nic na siłę. Zastanówmy się zatem - w jaki sposób w takim razie wspierać polskie gospodarstwa rolne? Niewątpliwie najważniejsze są pieniądze. Czyli jeżeli mamy do wyboru - polskie produkty rolne bądź czeskie, wybierzmy te nasze!